U Obiliću su nepoznate osobe oštetile ploču jednog i saksije na još dva nadgrobna spomenika.
O ovome je jutros izvestila Kosovska policija.
Kako navode, slučaj je prijavljen juče, 13. decembra, oko 14 časova.
Na lice mesta izašle su nadležne policijske jedinice. O slučaju je obavešteno i tužilaštvo, a istraga je, kako dodaju, u toku.
Otvoren je slučaj „Srnavljenje grobova ili nadgrobnih spomenika“.
Nisu izneli više detalja.
U Plemetini kod Obilića
Međutim, da su u Plemetini kod Obilića, na pravoslavnom groblju, inače selu sa većinski srpskim stanovništvom, oskrnavljena i demolirana dva nadgrobna spomenika, sinoć je prvo izvestila Kancelarija za KiM.
Kako su objasnili, oskrnavljene spomenike zatekli su rođaci porodice pokojnika.
Dodali su i da će porodica biti nadoknađena za nastalu štetu.
Slučaj je, istakli su sinoć, uznemirio meštane i nazvali ga „anticivilizacijskim činom“ i ogledalom prištinske „antisrpske politike“.
Međutim, naglašavaju da je važno da se počinioci pronađu i adekvatno sankcionišu.








