Odbor za pomoć Kosovu i Metohiji iz Banja Luke nastavio je humanitarnu akciju podele novogodišnjih paketića deci na Kosovu i Metohiji.
Novogodišnji paketići uručeni su učenicima Osnovne škole „Milan Rakić“ u Babinom Mostu, čime je nastavljena januarska podela u okviru velike humanitarne akcije „Obradujmo vršnjake na Kosovu i Metohiji“.
Akciji je prethodila božićna podela 350 paketića deci u manastiru Gračanica, kao i podela 450 paketića predškolskoj i školskoj deci radnika Kombinata „Trepča“ iz Kosovske Mitrovice, Zvečana, Leposavića i Zubinog Potoka.
Kako je najavljeno, do kraja januara biće obuhvaćena sva predškolska i školska deca u Prilužju, njih oko 260, kao i više od 400 dece u Kosovskom Pomoravlju.
Humanitarna akcija „Obradujmo vršnjake na Kosovu i Metohiji“ sprovodi se od decembra do kraja januara, u kojoj će biti podeljeno više od 3.000 paketića deci širom Kosova i Metohije.
Organizator akcije je Odbor za pomoć Kosovu i Metohiji iz Banja Luke.








