Studenti Univerziteta u Novom Sadu odlučili su danas na plenumu da stupe u bojkot nastave na svim novosadskim fakultetima.
Novosadski studenti održali su plenum nakon jučerašnje policijske brutalnosti nad studentima i profesorima Filozofskog fakulteta, na kojem su odlučili da stupe u bojkot nastave, piše N1.
Više stotina policajaca u opremi za razbijanje demonstracija i uz upotrebu sile izbacilo je juče studente i zaposlene na Filozofskom fakltetu u Novom Sadu, koji su od blokirali zgradu te visokoškolske ustanove.
Od jutros je na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu mirno, a malobrojne policijske snage nalaze se izvan zgrade fakulteta.
***








