Vojni kontingent Oružanih snaga Republike Bugarske svečano je ispraćen u misiju NATO-a na Kosovu (KFOR) na ceremoniji održanoj u Plevenu, uz prisustvo političkog i vojnog rukovodstva.
Bugarski vojnici biće raspoređeni u multinacionalni bataljon Regionalne komande KFOR-a „Zapad“, prenosi bugarska novinska agencija BTA.
Zamenik ministra odbrane Radostin Iliev istakao je da je učešće u ovoj misiji od velikog značaja za mir i bezbednost Zapadnog Balkana, naglasivši da Bugarska kao pouzdan član NATO-a i EU aktivno doprinosi regionalnoj i evropskoj stabilnosti.
Zamenik načelnika odbrane, general-potpukovnik Krasimir Kenev, naveo je da u KFOR-u učestvuju 33 zemlje i da se Bugarska nalazi među deset najvećih doprinosilaca po broju osoblja i zadacima, ističući 26 godina kontinuiranog angažmana bugarskih kontingenata.
Tokom ceremonije, zamenik komandanta Združenih snaga, admiral flotile Galin Manev, uručio je sertifikat o spremnosti kontingenta za učešće u misiji.








