Nemački vojnici misije KFOR-a, koji deluju u okviru Regionalne komande-istok (RC-E), i dalje redovno patroliraju u više opština na severu Kosova, saopštio je danas KFOR.
Kako su naveli u svom saopštenju, ove aktivnosti imaju za cilj održavanje situacione svesti i doprinose stabilnosti u regionu, te pokazuju trajnu posvećenost misije osiguravanju bezbednog i sigurnog okruženja za sve stanovnike Kosova.
Kao i uvek, u saopštenju se navodi da KFOR nastavlja da sprovodi svoj mandat, zasnovan na Rezoluciji 1244 Saveta bezbednosti UN iz 1999. godine, kako bi obezbedio slobodu kretanja i sigurnost za sve građane, u svakom trenutku i na nepristrasan način.
KFOR takođe ističe da svoje aktivnosti sprovodi u koordinaciji sa Kosovskom policijom i Misijom Evropske unije za vladavinu prava na Kosovu (EULEX).








