Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije uhapsili su četvoricu državljana Albanije, osumnjičenih za krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
Kako je saopšteno iz MUP-a Srbije, uhapšeni su A.S. (1989), E.V. (1984), E.G. (1978) i A.C. (2005).
“Sumnja se da je A.S. danas, na dan obeležavanja početka NATO agresije, na svom nalogu na društvenoj mreži Fejsbuk javno objavio video zapis na kojem u automobilu “audi” on i ostali osumnjičeni u vožnji na auto-putu kroz Srbiju na neprimeren način pokazuju simbole “Velike Albanije“ i verbalno, u negativnom kontekstu, pominju Republiku Srbiju, uz neprimerene reči”, navode iz MUP-a Srbije.

Uhapšenim Albancima je određeno policijsko zadržavanje do 48 sati.
Nakon toga će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, dodaje se u sapštenju.








