Profesorka Tijana Matejić angažovana na Politehničkoj akademiji izjavila je za portal Nova.rs da joj je saradnja prekinuta iznenada, bez obrazloženja, nekoliko dana pred lokalne izbore u Aranđelovcu, nakon što se našla na studentsko-građanskoj listi.
Profesorka iz Aranđelovca, koja je bila angažovana na Politehničkoj akademiji po ugovoru o dopunskom radu, tvrdi za portal Nova.rs da joj je saradnja naglo prekinuta telefonskim putem, bez jasnog obrazloženja i uprkos važećem ugovoru.
Kako navodi, ugovor je zaključila 12. januara i trebalo je da traje do 30. septembra 2026. godine.
"Juče sam dobila telefonski poziv od koordinatora za nastavu koji mi je samo rekao da više ne radim od 1. aprila, bez navođenja bilo kakvog osnova. Bukvalno iz vedra neba", kaže ona.
Dodaje da joj je kao jedino objašnjenje rečeno da je pronađen drugi kandidat koji će biti angažovan u stalnom radnom odnosu.
"Pitala sam kako je to moguće ako imam važeći ugovor do kraja septembra. Na to nisam dobila konkretan odgovor", navodi profesorka.
"Preuzela sam predmet u komplikovanoj situaciji, kada su već ostali bez profesora, izašla sam im u susret i završila nastavu do kraja. Nisam imala nikakve zamerke na rad", kaže ona.








