Poslednji radni dan ove sedmice na centralnom Kosovu biće promenljiv, uz lokalne padavine, uglavnom slabu kišu.
Pre podne promenlјivo oblačno, posle podne sunčanije vreme doneće Prištini i široj okolini dnevnu temperaturu u rasponu od 10 do 22 stepena Celzijusa.
Relativna vlažnost vazduha je trenutno 67%, a prosečna će iznositi 49%. Sniženi vazdušni pritisak će biti u vrlo blagom rastu.
Duvaće umeren i pojačan vetar promenljivih pravaca. UV indeks će biti visok (6).
Pre podne promenlјivo oblačno, posle podne sunčanije vreme uzrokovaće nepovolјne biometeorološke prilike. Hronično obolelim i osetlјivim osobama se savetuje opreznost – naročito astmatičarima, reumatičarima i cerebrovaskularnim bolesnicima. Meteoropatske reakcije su moguće u vidu pospanosti, nervoze i bolova u kostima i zglobovima.
U subotu (16. maj) promenlјivo i nestabilno, mestimično sa kišom i lokalnim plјuskovima sa grmlјavinom. Posle podne i uveče lokalno je moguća i veća količinu padavina za kratko vreme, jak vetar u zoni intenzivnih plјuskova, ponegde i grad.
U nedelјu oblačno sa kišom i hladnije, uz umeren i jak severozapadni vetar.
U ponedelјak (18. maj) pretežno oblačno, mestimično sa slabom kišom.








