Otpravnica poslova u Ambasadi SAD u Prištini, Anu Pratipati, sastala se sa vršiocem dužnosti premijera, Aljbinom Kurtijem.
U saopštenju iz američke ambasade se navodi da je tokom sastanka sa Kurtijem, Pratipati naglasila hitnu potrebu da politički lideri preuzmu odgovornost i rade zajedno kako bi rešili institucionalni zastoj.
„Naglasila je da funkcionalna demokratija zahteva da svi građani imaju mogućnost da slobodno biraju svoje predstavnike. Blokiranje legitimnih političkih stranaka, bilo kroz političku taktiku ili proceduralne prepreke, ugrožava integritet demokratskog procesa.“
Pratipati je pozvala sve lidere da prevaziđu razlike i ispune mandat koji im je poverio narod Kosova, navodi se u saopštenju.
Ustavni sud je presudio da poslanici Skupštine Kosova ne mogu preduzeti nikakve korake ka konstituisanju skupštine do 8. avgusta.








