VARŠAVA - Premijer Poljske Donald Tusk pozvao je danas na nastavak naoružavanja Evrope, navodeći da "niko neće ozbiljno shvatiti slabu i podeljenu Evropu - ni neprijatelj, ni saveznik", uz poruku da je vreme da Evropa poveruje u sopstvenu snagu.
"Moramo da ostanemo ujedinjeni kao nikada do sada. Jedan za sve, svi za jednog. U suprotnom, gotovi smo", istakao je Tusk u objavi na društvenoj mreži Iks.
Tusk je prethodno, u novogodišnjem obraćanju, istakao vojnu modernizaciju Poljske, napominjući da ta zemlja gradi "najveću modernu vojsku u EU kako bi Poljska i Evropa bile bezbedne sa Istoka".








