NJUJORK - Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš izjavio je danas da je šokiran izveštajima o nasilju i prekomernoj upotrebi sile od strane iranskih vlasti protiv demonstranata.
"Šokiran sam izveštajima o nasilju i prekomernoj upotrebi sile od strane iranskih vlasti protiv demonstranata, što je rezultiralo smrtnim slučajevima i povredama poslednjih dana. Prava na slobodu izražavanja, udruživanja i mirnog okupljanja moraju se u potpunosti poštovati i zaštititi", rekao je Gutereš u objavi na društvenoj mreži Iks.
Generalni sekretar UN pozvao je iranske vlasti da pokažu maksimalnu uzdržanost i da se uzdrže od nepotrebne ili nesrazmerne upotrebe sile.








