MOSKVA - Rusko ministarstvo inostranih poslova je danas saopštilo da je Moskva "duboko ogorčena", zbog, kako je navedeno "izuzetno opasnog udara" koji je izveden 24. marta u neposrednoj blizini Bloka 1 nuklearne elektrane Bušer u Iranu.
"Izgleda da agresori namerno pokušavaju da izazovu nuklearnu katastrofu velikih razmera u regionu", navelo je rusko ministarstvo u objavi na mreži X.
Ruska državna nuklearna korporacija Rosatom evakuisala je još jednu grupu zaposlenih iz iranske nuklearne elektrane Bušer, izjavio je danas direktor te kompanije Aleksej Lihačov, preneo je ranije TASS.








