VAŠINGTON - Sastanak predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa i izraelskog premijera Benjamina Netanjahua danas u Beloj kući bio je posvećen ratu sa Iranom, a protekao je bez javnih znakova nesuglasica koje su obeležile njihov odnos tokom prethodnih nekoliko nedelja, piše danas Aksios.
Američki portal ocenjuje da, imajući u vidu Trampovo nezadovoljstvo izraelskim liderom zbog rata, na koje je američki predsednik čak javno ukazao neposredno pre Netanjahuovog dolaska u Belu kuću, činjenica da su obe strane razgovore ocenile pozitivno predstavlja uspeh za Netanjahua.
U saopštenju izraelske vlade naglašeno je da su dvojica lidera u bliskoj koordinaciji kada je reč o ratu i da među njima nema neslaganja.








