Dve osobe uhapšene su danas zbog krađe u Hramu Svetog Dimitrija u Severnoj Mitrovici. Jednom od njih – maloletniku – određeno je zadržavanje do 24 sata, dok je drugom licu mera zadržavanja do 48 sati. Obojica su priznala krivicu.
Ovo je večeras potvrdila Kosovska policija.
U pitanju su M.S. (2007), koji je zadržan do 48 sati, i D.R. (2008) – maloletnik, kojem je određeno zadržavanje do 24 sata.
Oni su uhapšeni danas u ulici Kralja Petra.
Kako se navodi, obojica su državljani Republike Srbije sa prebivalištem u Severnoj Mitrovici.
Oni se terete da su juče, 10. januara, provalili u Hram Svetog Dimitrija i odneli 125 evra. Tokom ispitivanja – obojica priznala krivicu, naveli su iz KP.
Otvoren je slučaj „Teška krađa“.
Kako KoSSev nezvanično saznaje, u pitanju su lica srpske, odnosno romske nacionalnosti.








