PARIZ - Francuski predsednik Emanuel Makron će održati u sredu telefonski razgovor sa liderima Grupe sedam (G7) o krizi u Iranu i rastućim cenama energenata, saopštila je danas Jelisejska palata.
Razgovori će se održavati u trenutku kada vlade zemalja članica G7 razmatraju kako da odgovore na nagli rast cena nafte izazvan američko-izraelskim ratom protiv Irana, prenosi Rojters.
Ministri energetike G7 danas nisu postigli dogovor o oslobađanju strateških rezervi nafte već su zatražili od Međunarodne agencije za energiju da proceni situaciju pre nego što preduzmu taj korak.








