DUBAI - U Ujedinjenim Arapskim Emiratima optuženo je 20 osoba na osnovu zakona o sajber-kriminalu u vezi sa snimanjem i objavljivanjem materijala o iranskim napadima na zemlju, objavila je organizacija Uhapšeni u Duabiju, koja pruža pravnu pomoć pojedincima u UAE.
Iako ograničenja za snimanje napada tokom sukoba nisu neuobičajena u svetu, slučaj je privukao pažnju zbog reputacije UAE kao destinacije za influensere čiji posao zavisi od stalnog snimanja i objavljivanja sadržaja, prenosi Gardijan.
Uprkos zakonu, snimci nedavnih iranskih napada delili su se na društvenim mrežama.








