ŽENEVA - Ambasador Irana pri Ujedinjenim nacijama (UN) u Ženevi Ali Bahreini izjavio je da Iran ne planira da blokira ili minira Ormuski moreuz i da sve poteškoće u tom regionu nastaju zbog, kako ističe, rata koji je nametnut.
"Oko Ormuskog moreuza traje rat, razmena vatre je prisutna", naveo je on u izjavi za Juronjuz.
Ambasador je rekao da Iran i dalje smatra Ormuski moreuz "moreuzom mira", uprkos izveštajima obaveštajnih službi da Teheran planira da ga minira.








