VAŠINGTON - Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas u Beloj kući da je Ormuski moreuz "potpuno otvoren" i da se pomorski saobraćaj kroz taj strateški plovni put odvija normalno, navodeći da je situacija pod kontrolom i da SAD "dobro upravljaju" bezbednošću u tom području.
Tramp je, obraćajući se tokom potpisivanja izvršne uredbe o kvantnom računarstvu u Ovalnom kabinetu, rekao da je moreuz ponovo otvoren u petak, kao i da je u subotu kroz njega prošlo 26 brodova.
On je, javlja Skaj Njuz, naveo da je broj plovila juče pao na pet, uz napomenu da je moguće da su neki brodovi isključili transpondere, pa nisu bili evidentirani.








