NJUJORK - Sjedinjene Američke Države su isključene iz drugog izdanja sastanka posvećenog odbrani demokratije i borbi protiv ekstremizma, koji će se održati u Njujorku u sredu, 24. septembra, na marginama Generalne skupštine UN, a odluku o isključenju doneo je Brazil u saradnji sa svojim saveznicima.
Događaj organizuje brazilski predsednik Luiz Inasio Lula da Silva, u partnerstvu sa predsednikom Čilea Gabrielom Borićem, premijerom Španije Pedrom Sančezom, predsednikom Kolumbije Gustavom Petrom i predsednikom Urugvaja, Jamanduom Orsijem, preneo je CNN Brazil.
Očekuje se učešće predstavnika iz oko 30 zemalja.








