MANILA - Hiljade Filipinaca učestvovale su danas u protestima u glavnom gradu, Manili, i drugim delovima zemlje, zahtevajući borbu protiv korupcije u vladi zbog korupcijskog skandala u koji su umešani poslanici, zvaničnici i privrednici koji su navodno prisvojili ogromne sume novca od projekata kontrole poplava.
"Dok ljudi pate zbog oluja i poplava, neki od onih navodno umešanih u korupciju u tim projektima hvale se svojim bogatstvom na društvenim mrežama“, rekao je jedan od lidera protesta, Fransis Akvino Di, preneo je Blumberg.
Lokalne vlasti navele su da je na protestu u Manili učestvovalo više od 70.000 građana, preneo je filipinski portal Rapler.








